Etkinlikler

BLT-250 Pnomatik Halat Atar tanıtım semineri

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) üyelerinden, TRANSBOSPHOR firmasının sahibi, Kaptan Mustafa Can tarafından kurulan ASCF Savunma ve Denizde Güvenlik Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin önemli bir bölümünü ve kontrolünün tamamını DEFAV’a bağışladı.

Türk denizciliğinin kaptan ve mühendislerinin kurduğu DEFAV bünyesinde ve kontrolündeki ASCF Savunma ve Denizde Güvenlik Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretilen BLT-250 Pnomatik Halat Atar ve diğer ürünlerinin tanıtımını sağlamak üzere 21 Kasım 2013 Perşembe günü Kadıköy’de bulunan Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi’nde saat 19.00’da bir seminer düzenlendi.

Seminerde açılış konuşmasını DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Bülend Temur yaptı. Temur daha sonra sözü Müh. Nuri Can’a bıraktı. Nuri Can sunumunda; yüzde yüz yerli bir ürün olan ASCF ürünü Pnomatik Halat Atar’ın tanıtımını yaparak avantajlarından bahsetti. Ürünün diğer emsallerine göre; patlayıcı madde içermediği için daha güvenli, pnomatik olduğu için sevk ve saklanma koşullarının daha kolay ve ucuz, güvenlik mekanizmasının daha kolay ve güvenilir, maliyetlerinin de emsalleriyle karşılaştırıldığında daha avantajlı olduğunu belirtti. Nuri Can ve firma yetkililerinden Ertürk Ergenekon ürün tanıtımını tatbiki olarak yaptılar. Pnomatik Halat Atar bir kez alınıp değiştirmeden ömür boyu kullanım özelliğine sahip olduğundan patlayıcı içeren halat atarlar gibi her 3 yılda bir imha edilerek yeniden satın alınması gerekmemektedir. Ürün Wheelmark, RINA ve US Cost Guard sertifikalarına sahip olup tüm klas kuruluşlarına bağlı olan gemilerde kullanılabilmektedir. Detaylı bilgiye http://www.alwayscf.net sitesinden ulaşılabilir.

Son olarak söz alan DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Bülend Temur; böylesi bir firmanın vakfa bağışlanmasının önemini vurgulayarak, vakfın sadece bağışlarla değil aynı zamanda sürekli gelir getirecek ticari bir girişimle daha da gelişeceğini vurguladı. Bu anlamda alınan her ürünün DEFAV’a da bir bağış olduğunun bilinmesini istedi. Temur daha sonra bu anlamlı bağış için hazırlanan plaketi Kapt. Mustafa Can adına oğlu Müh. Nuri Can’a takdim etti.
Seminer sonunda bir de kokteyl verildi.

DEFAV hakkında:
DEFAV denizcilik camiasının katkıları ile bu güne kadar 3000 den fazla öğrenci bursu ve 2200 den fazla sosyal yardımı vermiştir. Ayrıca bu güne kadar halen kamu da ve Türkiye’nin her yanındaki denizcilik okullarında hizmet veren 42 Denizci Akademisyenin yetişmesine maddi destek sağlamıştır. Kısıtlı olanakları ile ülkemiz denizciliğine katkı vermeye çalışan DEFAV hakkında daha fazla bilgiyi http://www.defav.com sitesinde bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı