The Marmara BAYK Kış Trofesi’nin Son Ayağı olan 7. Ayak Yarışları başlıyor…

The Marmara’nın turizm sektörüne değer katan projelere destek verme misyonu doğrultusunda ana sponsor olduğu,
The Marmara BAYK Kış Trofesi’nin son ayağı olan 7. Ayak yarışları 24- 25 Mayıs tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleşecek.

Bayk Trofe

The Marmara’nın ana sponsor olduğu, 2001 yılından beri her sene geleneksel olarak düzenlenen Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) yarışlarının bu yıl onüçüncüsü gerçekleşiyor. Yıl boyunca gerçekleşen yarışlar toplamda 7 ayaktan oluşuyor.

The Marmara BAYK Kış Trofesi’nin ayaklarının her birinde 400’e yakın yelkenci ile 50’den fazla tekne yarıştı. The Marmara Bodrum ve TEB Özel Bankacılık işbirliğiyle gerçekleşen yarışların son ayağı 24-25 Mayıs tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleşecek. Bodrum yelken kulüplerinde Lazer sınıfında yarışan genç yelkenciler, bu sene ilk defa Trofe filosu teknelere dağıtılarak yarışlara katılacaklar.

Yelken sporunu geniş kitlelere yaymak ve yeni sporcular kazandırarak gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü’nün düzenlediği yarışlara destek veren The Marmara, yarışların diğer ayaklarında da sporcuların yanında olmaya devam edecek.

Türkiye’de Özel Bankacılık geleneğini başlatan TEB, Özel Bankacılık alanındaki 20 yılı aşkın deneyimiyle yelken sporunun ülke çapında geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye’nin en uzun Yelken Kış Trofesi’ne destek veriyor.

The Marmara BAYK Kış Trofesi 24-25 Mayıs tarihlerinde Bodrum’da gerçekleşecek 7. Ayak yarışları ile sona erecek. Kapanış ödül töreni her yıl olduğu gibi The Marmara Bodrum’da yapılacak. Yelkenciler yarışın yorgunluğunu Soul Stuff konseri ile atacaklar.

THE MARMARA BAYK KIŞ TROFESİ 7.AYAK PROGRAM:

23 MAYIS CUMA 09:30-17:00 YARIŞ KAYIT-BAYK OFİS

24 MAYIS CUMARTESİ 09:30 BRIFING-MARİNA YACHT CLUB BODRUM
10:30 ELELE TEKNESİ-MİLTA BODRUM MARİNA PETROL OFİSİ ÖNÜ
11:30 İLK YARIŞ STARTI
18:30 THE MARMARA BAYK KIŞ TROFESİ 6.AYAK VE BAYK TRİO TROFE ÖDÜL TÖRENİ-MARİNA YACHT CLUB BODRUM

25 MAYIS PAZAR 09:30 BRIFING-MARİNA YACHT CLUB BODRUM
10:30 ELELE TEKNESİ-MİLTA BODRUM MARİNA PETROL OFİSİ ÖNÜ
11:30 İLK YARIŞ STARTI
19:00 THE MARMARA BAYK KIŞ TROFESİ KAPANIŞ GECESİ &ÖDÜL TÖRENİ-THE MARMARA BODRUM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Türk Takımı yelkende dünya şampiyonu!

Avustralya’da düzenlenen Dünya Dragon Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden “Provezza Dragon” şampiyon oldu. Toplam 10 ülkeden …