Deniz MutfakYaşam

Yemek Kraliçesi Rachel Allen, Türkiye’ye Geliyor

Prens Charles, Marlin Brando, Johnny Depp ve Debra Winger gibi ünlü isimlere farklı lezzetler hazırlayan İrlanda’nın yemek kraliçesi Rachel Allen, Türkiye’ye geliyor. Türk kadınlarından ilham alarak hazırladığı Carte d’Or Tatlı Sırlar kitabının tanıtımı kapsamında Türkiye’ye gelecek olan Allen, baklava, gül suyu, lokum ve lokma gibi geleneksel lezzetleri dondurmayla buluşturuyor.

Ev tipi dondurmanın yenilikçi ve öncü markası Carte d’Or, tüketicilerine dondurmayla yapılacak muhteşem tatlılar için ilham vermeyi amaçladığı iletişim çalışması kapsamında İrlandalı şef Rachel Allen’la keyifli bir işbirliği gerçekleştiriyor. Daha önce, Prens Charles, Marlin Brando, Johnny Depp ve Debra Winger gibi birçok ünlü isim için tatlı hazırlayan Rachel Allen, bu kez Carte d’Or’a özel geliştirdiği dondurmalı tatlı tariflerinin yer aldığı Carte d’or Tatlı Sırlar kitabının tanıtımı kapsamında Türkiye’ye geliyor.

Allen, ilhamını Türk kadınlarından alarak oluşturduğu dondurmalı tariflerinin yapımını eylül ayında düzenlenecek özel bir buluşmada gerçekleştirecek. Baklava, gül suyu, lokum ve lokma gibi geleneksel lezzetleri dondurmayla buluşturan Allen, pişirme teknikleriyle ilgili de tatlıseverlere bilgiler verecek. Rachel Allen, Türkiye ziyareti sırasında ilham aldığı kültürü de yakından tanıma fırsatı yakalayacak. Carte d’Or ilham veren tarifler kampanyası kapsamında, ünlü isimlerin de yer alacağı çalışmalar gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı