TrendyYaşam

Türk Şirketinden Devrim Yaratacak Dalış Bilgisayarı: DivePhone

Boğaziçi Sualtı Araştırma Merkezi’nin İstanbul merkezli şirketi olan Innovasub, DivePhone adlı dalış bilgisayarını satışa çıkardı. Bu bilgisayarın en önemli özelliği bilgi işlemek için akıllı telefonları kullanıyor olması.

DivePhone akıllı telefonunuzu dalış esnasında yanınızda taşıyabilmenizi sağlayan ve aynı zamanda ortamdaki basınç, sıcaklık vb değerleri okuyabilen koruyucu bir housing ile çalışıyor. Telefona Deco Monitor uygulamasını kurup çalıştırıyorsunuz ve sonrasında onu DivePhone housing sayesinde sualtına indirince gelişmiş bir dalış bilgisayarına dönüştürmüş oluyorsunuz. Şu anda iPhone ve Windows Mobile ile çalışan telefonları destekleyen Deco Monitor uygulaması bu yaz Android tabanlı telefonları da desteklemeye başlayacak.

Innovasub’un belirttiğine göre dört yıllık devlet destekli bir uğraşın sonucu olan DivePhone 2012 Şubat ayından itibaren satışa çıkmış durumda. İki dalış algoritmasını eşzamanlı ve aynı ekranda çalıştırabilmek gibi dalış bilgisayarlarında ilk defa görülecek gelişmiş özelliklere sahip DivePhone, 420 Euro’luk fiyatıyla da kendi yeteneklerine sahip dalış bilgisayarlarından çok daha avantajlı bir konuma oturuyor.

Ayrıntılı bilgi için www.innovasub.com adlı websitesini inceleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı