Dev AkvaryumlarSeyahatYaşam

Maui Ocean Center

Dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Maui Ocean Center’ı benzerlerinden ayıran en büyük fark diğerleri gibi dünyanın dört tarafından getirtilen balıkları sergilemeleri değil.

Sadece Hawaii sualtı canlılarını sergiliyen Maui Ocean Center ‘ın kurulma amacı Hawaii marin hayatını korumak ve tanıtmak.

Haftanın belirli günleri önceden rezervasyon yapmak kaydı ile milyon litrelik dev resif akvaryumunda eğitmen eşliğinde tüplü dalış yapabiliyorsunuz. Bu unutulmaz anınıza dev mantalar, resif köpekbalıkları ve binlerce renkli resif balıkları eşlik ediyor.

Akşam yemeğinizi tüm resif balıklarını seyrederek yemek isterseniz MOC da bu konu ile ilgili herşey düşünülmüş.

Günün belirli saatlerinde dalgıçlar akvaryuma dalarak , onları dışarıdan seyredenlere balıklarla ilgili bilgi veriyorlar, o an besledikleri balıkların yerel ve latince isimlerini söylemeyi ihmal etmiyorlar. İnterkom ile misafirlerle konuşma olanağı bulan dalgıçlara ziyaretçiler de soru sorabiliyor ve şov neredeyse eğlenceli bir sualtı dersine dönüşüyor.

Dev akvaryumların birinden bir diğerine cam bir tüp içinden geçiyorsunuz ve en güzel manzara o anda sizi adeta büyülüyor. Ayağınızın altından dev mantalar geçerken, tam kafanızın üzerinden geçen resif köpekbalığı etrafınızı sarmış binlerce renkli balığa bakmanızı engelliyor. İnsanın o cam tüpden çıkası gelmiyor desem yalan olmaz.

Eğer Hawaii’de dalış yapacaksanız önce Maui Ocean Center ‘ı gezmenizi öneririm, aldığınız bilgiler, balıklar ve isimleri , dalışta sizin nelerle karşılaşacağınız ile ilgili tam bilgi veriyor ve tabiiki dalışta fotoğrafını çektiğiniz balıkların yerel adlarını ve onlarla ilgili detaylı bilgiyi daha önceden almış oluyorsunuz.

Yolu düşen olursa adres;

Maui Ocean Center
192 Ma’alaea Rd.
Wailuku, HAWAII 96793

Yazı ve Fotoğraflar …

İHSAN KÜÇÜKÜNSAL

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı