Etkinlikler

23 Nisan Bodrum Uluslararası Çocuk ve Sanat Festivali

Bodrum Kültür Sanat Topluluğu (BKST) ve Milta Bodrum Marina işbirliği ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl ilk kez Uluslararası Çocuk Ve Sanat Festivali gerçekleştiriliyor. Festivalde Türkiye’den ve yurtdışından çok sayıda çocuk ve yetişkin katılımcının gerçekleştireceği müzik, resim ve dans etkinlikleri yer alacak.

Çocuk ve Sanat Festivali kutlamaları 14:00-20:00 saatleri arasında Milta Bodrum Marina’nın değişik noktalarında gerçekleştirilecek. Yetenek Sizsiniz adlı TV programından tanıdığımız BKST Pop Korosu konser verirken, O Ses Çocuklar adlı TV programında yarışan koro öğrencilerinden bazıları, solo performanslarını sergileyecek. Etkinlikte, liseli gençlerden oluşan Salaş Grubu da bir konser verecek.

Almanya Alpleri’nden gelen Alpen adlı çocuk müzik grubu festivalimize geleneksel şarkılarıyla renk katacak.

Etkinlikte Bodrum Sevinç Dans Okulu öğrencilerinin çalışmalarının yanı sıra, Bodrum Folklör Araştırma ve Turizm Derneği (BOFAD) da yerel dans gösterileriyle yer alacak. Ayrıca Flash Mob adlı dans projesi ilk defa festivalde gösterilerini sunacak.

Zengin kadrosuyla festivali renklendirecek olan Boğaziçi Üniversitesi Koro ve Orkestrası ise, bizlere unutulmaz bir gösteri sunmaya hazırlanıyor.

Ressam Müfit Karzek ise çocuklarla birlikte, yere serilecek dev tuvalde bir resim çalışması yapacak. Birlikte gerçekleştirecekleri bu resim performansı da daha sonra Milta Bodrum Marina’da sergilenecek.

Ümit Natbantoğlu’nun 24 yıldır resim dersi verdiği öğrencileriyle düzenlediği ve artık gelenekselleşen Mutluluk Resimleri Sergisi’nin 24.’sü de 1 hafta boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Sergide 25 çocuk, 75 eserle yer alacak.

MONAD tarafından kurulan Afrika Ritim Atölyesi ile çocuklar faklı dünyaları tanıyacak. Türk Sanat Müziği Ritim Grubu da verecekleri konserin ardından, çocuklarla atölye çalışması yapacak.

Bunun yanı sıra festivalde, Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği (BODFAD) tarafından organize edilen Çocuk Fotoğrafları sergisi yer alacak.

Bodrum Kültür Sanat Topluluğu, Uluslararası Çocuk Ve Sanat Festivali’ni önümüzdeki yıllarda geliştirilerek, ulusal ve uluslararası alanda çocukların heyecanla beklediği bir gün haline getirmeyi hedefliyor.

milk

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı