Turkcell ve İstanbul Modern “Benim Şehrim”le en güzel şehir fotoğraflarını seçti

Turkcell ve İstanbul Modern “Benim Şehrim”le en güzel şehir fotoğraflarını seçti

Turkcell’in, iletişim ve teknoloji sponsorluğunu üstlendiği İstanbul Modern’le birlikte gerçekleştirdiği “Benim Şehrim” fotoğraf yarışması sonuçlandı. Yaklaşık 4 bin fotoğrafın katıldığı yarışmada birinci olan Ayhan Canikoğlu, iPhone 4S ve bir yıllık İstanbul Modern üyeliği kazandı.

Turkcell ve İstanbul Modern “Benim Şehrim”le en güzel şehir fotoğraflarını seçti

Turkcell’in, iletişim ve teknoloji sponsoru olduğu İstanbul Modern’le birlikte düzenlediği “Benim Şehrim” fotoğraf yarışması sonuçlandı. Herkesi yaşadığı şehrin eşsiz manzaralarını ve anlarını fotoğraflayarak Instagram’da yayınlamaya davet eden yarışmaya bir ayda yaklaşık 4 bin fotoğraf katıldı.

Yarışma için çekilen özel karelerin, o şehrin kendine özgü özelliklerini yansıtması bekleniyordu. Bu kritere göre her hafta başvurular arasından İstanbul Modern küratörleri tarafından seçilen 10 kare Pinterest’te yayınlandı. Seçilen fotoğraflar arasında en çok oyu alan kareler İstanbul Modern küratörleri tarafından yeniden değerlendirildi ve ilk üçe girenler belirlendi.

“Benim Şehrim” yarışmasının birincisi yeni tutulmuş istavritleri bir pet şişenin içinde görüntüleyen Ayhan Canikoğlu oldu. İkinciliği puslu bir İstanbul siluetiyle alan Hakan Yayla’yı, mimari detay görseliyle üçüncü olan Samet Çalışkan takip etti. Yarışmada dereceye girenler ödüllerini Turkcell Kurumsal Vatandaşlık Bölüm Başkanı Zeynep Özbil’in elinden aldı.

Birinciye Turkcell’den akıllı telefon iPhone 4S

“Benim Şehrim” fotoğraf yarışmasında birinci olan Ayhan Canikoğlu Turkcell’den iPhone 4S cep telefonu kazandı. Ayrıca ilk üçe girenler İstanbul Modern üyesi olarak bir yıl boyunca İstanbul Modern’e ücretsiz giriş, yanlarındaki misafire indirimli giriş ve üyelere özel rehberli sergi turlarına katılma haklarının yanı sıra Atölye Modern programları, İstanbul Modern Mağaza ve İstanbul Modern Restoran’da ayrıcalıklara sahip oldular.

“Benim Şehrim” birincilik ödülü – Ayhan Canikoğlu – Yeni tutulmuş istavritleri bir pet şişenin içinde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

The New York Times Travel Show

ABD’nin kültür başkenti New York’ta düzenlenen ve Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olan “The …