BOSAD Karma Sualtı Fotoğraf Sergisi

Dalış turizmini tanıtmak, geliştirmek, sualtı tarihini ve doğasını korumak amacıyla 2004 yılında kurulan Bodrum Sualtı Derneği – BOSAD, 10.yılını kutluyor.

10.yıl etkinlikleri kapsamında 1-28 Şubat 2014 tarihleri arasında, Türkiye’nin önde gelen sualtı fotoğrafçılarının resimlerinden oluşan “Karma Sualtı Fotoğraf Sergisi” Midtown Alışveriş Merkezi Sanat Galerisi’nde sualtı severlerin beğenisine sunuluyor.

bosadsergi2_REV

50 kadar eserin sergileneceği sergi, dalış yapan veya hiç yapmamış herkese, sualtının büyülü güzelliklerini, sanatçıların vizöründen görme fırsatı sunuyor.

BOSAD başkanı İhsan Küçükünsal derneğin 10. yılı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:
“10.yılımızı kutlayacağımız 2014 senesinde, geçmişte yaptığımız ve Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen yapay resif projelerimizin yanında, yeni proje ve aktivitelerimizle, yerli, yabancı tüm dalış severlerin sualtı sporlarına olan ilgisini geliştirmeyi ve canlı tutmayı hedefliyoruz.”

Bilindiği üzere BOSAD, 2007 ve 2008 yıllarında, iki gemi ve bir uçak ile oluşturulan Türkiye’nin ilk yapay resif projesini gerçekleştirmiştir. SG 115, Pınar 1 gemileri ve C47 uçakla yapılan bu projelerin gerçekleşmesinin ardından, sualtı canlılarına yeni korunaklı alanlar sağlanmış, hem canlı çeşitliliğinin hem de popülasyonunun arttırılması sağlanmıştır.

Yer : Midtown Alışveriş Merkezi – Sanat Galerisi
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kemer Mevkii Ortakent Bodrum, 48420 Muğla
Tarih : 1 Şubat 2014 – 28 Şubat 2014
Saatler : Her gün 10:00 – 22:00 arası

Katılımcı Fotoğraf Sanatçıları

Ahmet Yay, Alp Baranok, Asım Dumlu, Ateş Evirgen, Cem Özoral, Cenk Ceylanoğlu, Erhan Öztürk, Meral Önder, Murat Kaptan, Nejdet Demirtaş, Ozan Çokdeğer, Sayra Emekli, Tuğba İpek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

The New York Times Travel Show

ABD’nin kültür başkenti New York’ta düzenlenen ve Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olan “The …