Dingi Eğitmeni / Öğreticisi Kursu (D4) İlanı

Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı (TUYEP) kapsamında, Dingi Öğreticisi / Eğitmeni Yetiştirme kursu aşağıda ilan edilen tarih ve yerlerde açılacaktır.

Tarih : 01-05 Şubat 2016
Kurs yeri: Adana Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü

Eğitmen : Emrah SÜRMEN ( 0532 274 58 64 )

TYF YELKEN ÖĞRETİCİ/EĞİTMEN TALİMATI Madde 6.1 ve 6.7 hükümleri gereğince Öğretici/Eğitmen olmak için adaylarda aşağıdaki nitelikler aranır:

En az 18 yaşında olmak
Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak (ABD’si olmayan adaylar kursa katılabilirler ancak belgeleri, ADB fotokopisi federasyona gönderildikten sonra teslim edilir .
Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl, yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak
Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmaya, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan dolayı hükümlü bulunmamak, beş yıl ve daha fazla ağır hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkum edilmemiş olmak.
Dingi Öğreticisi için 1.250 TL katılım payını Türkiye Yelken Federasyonu Türk Ekonomi Bankası Ankara Ulus Şubesi IBAN:TR80 0003 2000 0340 0001 0011 94 numaralı hesabına ödemiş olmak, gerekmektedir.
Ayrıca kurslara katılım sayıları standartlar gereği kısıtlandırılmış olduğundan, başvuru sahiplerinin yelken spor dalındaki geçmişleri (ilgili spor dalında sporcu ve eğitici olarak) TYF tarafından değerlendirilecek ve bu değerlendirmeye göre adaylara öncelik verilecek, diğerleri bir sonraki kursa yönlendirileceklerdir.

Başvurular aşağıdaki belgelerle TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU Cavit Çıtak Sokak Ceritoğlu Apartmanı No:3/1 Kalamış-Fenerbahçe Kadıköy İstanbul adresine yapılmalıdır.

Son başvuru tarihi 29 Ocak 2016 Cuma günü mesai bitimine kadardır.
Ek A Kayıt formu elektronik ortamda egitim@tyf.org.tr adresine gönderilmelidir.

Başvuru ve Aday Bilgi Formu (ek A)
Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet renkli vesikalık fotoğraf
Nüfus Kayıt Örneği (TC Kimlik numarası mevcut kimlik fotokopisi)
Öğrenim Belgesi (fotokopi)
Amatör Denizci Belgesi (fotokopi)
Adli sicil kaydı / beyanı
Katılım payının ödendiğini gösteren dekont fotokopisi

Kurs başlangıcında pratik su üstü testleri yapılarak katılımcıların yelken yeterlilikleri sınanmaktadır. Kursun başında yelken becerileri kursa katılım için yetersiz olduğu tespit edilen adayların kursa devam etmeleri mümkün olmayacaktır. Kurs süresindeki pratik su üstü çalışmaları için mevsime uygun kıyafetler adayların yanında olmalıdır.

Kurslara devam zorunludur. Mazeretsiz devamsızlık halinde adayın kursla ilişkisi kesilecektir.

Kurslarla ilgili olarak TYF tarafından katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacak olup, katılımcılar tüm iaşe/ibate giderlerini kendileri defaten karşılayacaklardır. Detaylı bilgi için egitim@tyf.org.tr adresine mail gönderilmesi rica olunur.

Türkiye yelken federasyonu
Eğitim Kurulu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

The New York Times Travel Show

ABD’nin kültür başkenti New York’ta düzenlenen ve Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olan “The …