TrendyYaşam

Bosch’dan yeni LC4 Serisi geniş açılı tavan tipi hoparlör modelleri

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin yeni LC4 serisi tavan tipi hoparlörleri çok geniş yayılma açısı teknolojisi ile her bir hoparlör için kapsama alanını önemli ölçüde artırıyor.

Hoparlörlerin geniş yayılma açısı sayesinde, yükleniciler daha az hoparlör kullanarak maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilecek.

Yenilikçi akustik teknoloji Bosch bu yeni hoparlör serisinde, hoparlörün yayılma açısını estetik tasarımından ödün vermeden genişleten yenilikçi bir akustik teknoloji kullandı. Özellikle alçaltılmış ve sarkıt tavan uygulamaları için uygun olan LC4 geniş yayılma açılı tavan hoparlörü ürün ailesi, yüksek kalitede ses ve anons yayınının, kapsama alanına geniş ve değişmeyen bir frekansta yapılmasını sağlıyor.

Kompakt boyutları ve hafif olması bu hoparlörleri otel, gemi ve ofis binalarında sarkıt tavan uygulamaları gibi daha az montaj alanı olan uygulamalar için mükemmel bir çözüm yapıyor. Göze batmayan tasarımı ile her tür tavanla bütünleşip, mükemmel bir uyum sağlıyor. Bunun dışında hoparlör ızgarası çıkarılabiliyor ve istenen renge boyanabiliyor. Böylece monte edildiği ortamın dekorasyonuna tamamen uyum sağlayabiliyor. Hoparlörün montajı kelepçeli vidalar kullanılarak kolay bir şekilde yapılabiliyor.

LC4 serisi geniş yayılma açısına sahip hoparlörler ortalama 100V (veya 70V)’da 6W, 12W ve 24W ortalama güçlerde kullanılabiliyor ve tam güç, yarım güç, dörtte bir güç ve sekizde bir güçte hoparlör hattına bağlanabiliyor. Tavan tipi hoparlörün arka kapak ile birlikte kullanılması sayesinde tavan boşluğu içinde ses dolaşımı önlenip, hoparlör tozdan, düşen objelerden ve haşarattan korunuyor. Metal yangın koruma kapağı atlamalı kablolama yapabilmek için çift bağlantı girişine, opsiyonel çelik koruma kablosu için bağlantı yerine ve mandala sahip.

Acil anons uygulamalarında kullanılan Bosch’un EN54-24 sertifikalı hoparlör serisine dahil edilmesi hedeflenen LC4 Serisi Hoparlörlerin EN54-24 sertifikasyon süreci devam etmektedir. Bosch’un EN54-24 sertifikasına sahip diğer hoparlörler gibi LC4 Serisi Hoparlörlerin de seramik bağlantı buatı (BS5839:8) bulunuyor ve opsiyonel hat denetim kartı montajı için uygun.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı