Rolls Royce Yenilenen Phantom Modelini Cenova Fuarında Görücüye Çıkardı

Rolls-Royce’un en üst modellerinden olan Phantom, Cenova Fuarında görücüye çıktı. Dış görünümünde makyajdan öteye geçmeyen değişiklikler yapılan araçta, sürüş ve iç tasarım konusunda iyileştirmeler yapılmış

Phantom, seri üretimde tamamı LED teknolojisi kullanılan farları standart olarak sunan ilk araçlardan biri olma özelliğiyle Rolls Royce’un teknolojiyi yakından takip ettiğini de gösteriyor. Ön tamponu da yeniden şekillendirilen otomobilin bu değişiklikleri hem dört hem de iki kapılı modellerde sunulmakta.

İç mekana geçildiğinde orta konsolun üst kısmında bulunan bilgi ekranının 8.8 inç büyüklüğe ulaştığı görülüyor. Dokunmatik ekrandan 3 boyutlu navigasyon sistemi kontrol edilebiliyor. Aynı ekran, park manevralarında sürücüye yardımcı olmak için ön, arka ve kuş bakışı kameralarından alınan görüntüleri paylaşıyor.

Teknik olarak da bazı yenilikler sunan otomobilin çift turbo beslemeye sahip 6.75 litre hacimli v12 motorunda bir yenilik olmasa da 8 ileri vitesli yeni otomatik şanzıman sayesinde ortalama yakıt tüketiminde %10’luk bir düşüş olmuş. Phantom ailesine uygulanan bir başka yenilik de daha başarılı tepkiler veren arka diferansiyel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

İstanbul’un yüzen evleri yeniden tasarlandı.

Gemi tasarımcısı Mert Ünnü, 80 yıl önce yapılan İstanbul’un yüzen evlerini yeniden tasarladı İstanbul’da 1940’lı …